Archyvas

Nuo:
Iki:

Reklama

Plungės rajono ir Rietavo savivaldybių laikraštis » Naujienos » Rietave » Maloniausias atradimas – Patyrio kaime

Maloniausias atradimas – Patyrio kaime

Liepos 8 dieną vyks baigiamasis gražiausiai tvarkomų sklypų apžiūros-konkurso etapas. Kokias sodybas, sklypus ar įmones aplankyti savivaldybės apžiūros-konkurso komisijai, siūlys seniūnijų vadovai. Birželio 30-ąją pasižvalgyti po savo valdas, apžiūrėti gražiai tvarkomų sodybų susiruošė didžiausios seniūnijos -Rietavo kaimiškosios - seniūnas Romanas Jurčius.

R. Jurčiui ir jo sudarytai komisijai teko nemenka užduotis: seniūnijos teritorijoje - dešimtys kaimų, apvažiuoti juos visus, atrinkti geriausius iš geriausiųjų - ne juokas. Pirmiausia nuspręsta pasižvalgyti Labardžiuose. Komisijos narė, šio kaimo seniūnaitė Ona Končiuvienė, didžiavosi: „Žmonės čia myli grožį, vieni už kitus geriau tvarkosi. Žvalgykitės, man negėda po kaimą su svečiais važinėti".
Ir iš tiesų - beveik kiekvienoje sodyboje nupjauta žolė, pasodinta margaspalvių gėlių. Ypač gražu Draugystės gatvėje: lyg kaimynai tarpusavyje lenktyniautų - kas sumaniau, kas gražiau papuoš aplinką. Pasak O. Končiuvienės, tvarkymosi virusu užsikrėtęs jau beveik visas kaimas. Komisija, pasidžiaugusi labardiškių triūsu, kaip puikiausiai tvarkomas pažymėjo Z. ir R. Juknevičių, D. ir A. Karalavičių sodybas. Gražiai kaimą reprezentuoja ir šalia Žemaičių plento įsikūrusių parduotuvių aplinka.
Stengiasi ir Vatušių kaimo gyventojai. Kaip visada nepriekaištingai atrodo Kungių, Vizgirdų, Marčinauskų šeimų sodybos. Gražu Paplentės gatvėje: pasitempti liko vos kelių kiemų šeimininkams, ir gatvelė jau galėtų pretenduoti į gražiausiai tvarkomos gatvės nominaciją. Bėda tik, kad čia gyvenantys žmonės malkas laiko ne savo sklypuose, o pakelėje, ant valstybinės žemės.
Neabejingi grožiui ir tvarkai Sauslaukio kaimo gyventojai. Komisijos nariai negalėjo nesižavėti 82 metų sauslaukiškės E. Kaubrienės sodyba. Senolės kieme - daugybė augalų: akį traukia gražiai apkarpyti krūmai, margaspalvės gėles, abejingų nepalieka ir egzotiškoji aktinidija. Svečius pasitikusi guvi šeimininkė atviravo: „Kojos jau atsakė, negaliu nei į kapus, nei pas draugę nueiti, bet atsiklaupusi gėleles dar pajėgiu nusiravėti".
Gražu ir netoliese gyvenančių J. ir J. Kėblų sodyboje. Atrodo, viskas čia iki smulkmenų apgalvota ir įgyvendinta, tačiau šeimininkai kasmet vis dar kažką naujo, įdomaus sugalvoja. Kaip visada malonu užsukti ir į sauslaukiškių Z. ir V. Jakavičių kiemą: tokių originalių ir meniškų sūpuoklių, pavėsinės Rietavo savivaldybėje neteko niekur kitur matyti.
Giliogirio kaime kaip ir kasmet žavi I. ir S. Černiauskų sodyba. Matyti, kad nuošalioje vietoje gyvenantys žmonės, į savo kiemo puoselėjimą įdeda daug širdies ir meilės.
Pravažiuodami pro kaimo parduotuvę, komisijos nariai vienbalsiai nusprendė, kad Giliogirio parduotuvės aplinkai trūksta darbščių rankų: vaizdas nė iš tolo neprilygsta ką tik matytam labardiškių verslininkų sukurtam grožiui.
Džiugina Budrikių kaimo gyventojai - čia daug gražiai sutvarkytų sodybų. Ne išimtis ir daugiabutis, kurio kieme netrūksta nei žalumos, nei gėlių.
Pelaičiuose maloniai nuteikia gražiai sutvarkyta Norkų sodyba. Kieme sutiktas šeimininkas Steponas mielai leidžia pasižvalgyti ir pasidžiaugti išpuoselėta aplinka.
Girdvainiuose itin kruopščiai besitvarkančių sodybų komisija neaptiko, tačiau tikras atradimas laukė Patyryje, kaime prie pat savivaldybės teritorijos ribos. Miškų tankmėje įkūrę rojų žemėje gyvena iš Klaipėdos prieš šešerius metus atsikėlusi A. ir A. Alunderių šeima. Ir svarbiausia čia - ne gražiai sutvarkyta teritorija, didžiulė erdvė, o tvyranti gera aura, kurią sakėsi pajutę visi komisijos nariai. Juk ne kiekvienoje pamiškėje jus pasitiks linksma, nuoširdi „miškų dukra", įbruks į rankas buteliuką ir pakvies maitinti našlaičiais likusių stirniukų. Ne visur jums bus suteikta galimybė duona pavaišinti gražuolius danielius, iš arti pasigrožėti į raudonąją knygą įtrauktais Dovydų veislės elniais. Viešnagė šioje sodyboje komisijos nariams paliko didžiulį įspūdį, jie tikisi, kad tokių malonių jausmų patirs ir čia apsilankę apžiūros-konkurso baigiamojo etapo komisijos nariai.

« Atgal

Naujas Nr.

Apklausa

Reklama