Ir trobelei ant vištos kojelės reikia suteikti adresą
Viename iš pernai Savivaldybėje vykusių posėdžių Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyr. specialistas Vaclovas Matavičius įsipareigojo atlikti didelį darbą – iki rinkimų į Savivaldybės tarybą suteikti net atokiausiai, pamiškėse ar tyruose, stovinčioms trobelėms po adresą. Rašant šaukimą į rinkimus nurodyti vien seniūniją ir kaimą jau nebepakanka – reikia gatvės pavadinimo ir rinkėjo namo numerio.
Savaime suprantama, galvoti adresus – ne vieno žmogaus darbas. Pavadinimus kaimų gatvėms galvojo vietos bendruomenių nariai.
Be tradicinių gatvių pavadinimų, kurių, tikėtina, būtų galima rasti kiekviename miestelyje (pvz., Liepų, Kranto, Stoties ir pan.) žmonės prigalvojo ir labai originalių. Štai Žlibinų seniūnijos Kapsūdžių kaime yra Prancūzų Kelio gatvė. Pasak seniūnės Sigutės Žeimaitienės, gatvelė yra už regioninio sąvartyno, netoli kalvelės, kurioje, manoma, palaidoti Napoleono kariuomenės kareiviai.
Keturakių kaime yra Dievo Stalo, o Varnaičiuose – Dievakrėslio gatvė. Vieną nuo seno ženklina koplytėlė, o kitai pavadinimas suteiktas nuo taip pat vadinamo didžiulio riedulio.
Lieknių ir Medingėnų kaimus jungia Kinijos Lauko gatvė. Šis pavadinimas vietovei prigijo dar kolūkio laikais. Kinijos Lauku anuomet vadintas pats kolūkio pakraštys, nuo centro, anot žmonių, esantis taip toli, kaip ir Kinija...
Panašiai, prisiminus tarybinius laikus, vienai Vilkaičių kaimo gatvei buvo suteiktas Dunojaus vardas dėl čia ištekančio šaltinio.
Visi šie pavadinimai, pasak S. Žeimaitienės, nėra sugalvoti naujai – vietovardžiai jau prigiję ne vienoje kartoje, paimti iš šnekamosios kalbos.


