Archyvas

Nuo:
Iki:

Reklama

Plungės rajono ir Rietavo savivaldybių laikraštis » Rubrikos » Renginiai » Dieną be tabako plungiškiai laužė cigaretes ir pūtė balionus

Dieną be tabako plungiškiai laužė cigaretes ir pūtė balionus

Gegužės 31-oji – Pasaulinė diena be tabako. Ta proga antradienį pačiame Plungės centre Visuomenės sveikatos biuro ir Kultūros centro darbuotojai organizavo akciją, per kurią ragino praeivius atsisakyti šio žalingo įpročio ir gyventi sveikai

Likus maždaug valandai iki vidurdienio, aikštėje priešais Plungės kultūros centrą išdygo pusiau atvira balta palapinė, kurioje įsitaisė Visuomenės sveikatos biuro darbuotojai – sveikatos stiprinimo specialistė Daiva Zablockienė, šiam biurui vadovaujantis Tadas Šetkauskis ir dar viena pagalbininkė. Trijulė iškart ėmėsi aktyviai kviesti praeivius atsisakyti žalingo įpročio.
„Mes – už sveiką gyvenseną. Meskite rūkyti, gausite dovanų!“ – stabtelėjusius žmones agitavo D. Zablockienė. Į specialią dėžę įmetę sulaužytas cigaretes ar visą pakelį, rūkaliai tuoj pat buvo apdovanojami raktų pakabukais ir lankstinukais, kuriuose – patarimai, kaip atsikratyti priklausomybės nuo nikotino.
Bandėme keletą stabtelėjusių žmonių pakalbinti ir mes.
Prisistatyti nenorėjusi moteris sakė lankstinuką parvešianti į savo kaimą – į Užlieknį. Ir pati žadėjo paskaityti, ir kaimo rūkalius apšviesti. Paklausta, ar daug užliekniškių rūko, moteris tik ranka mostelėjo: „Kur nerūkys! Visi diedai rūko!“ Tiesa, ji pasidžiaugė, kad jos šeimoje rūkalių nėra – net žentai esantys šaunuoliai.
Kita moteris pasisakė esanti plungiškė Aleksandra Kekienė. Pensininkė iš pradžių pajuokavo, jog per savo gyvenimą prisirūkė, tad dabar jau mes. Vėliau prisipažino dūmelio niekada netraukusi. Štai jos vyras labai rūkė, buvo siaubingai sublogęs, valgyti nebenorėjo, o kai dėl sveikatos rūkalų atsisakė – kaipmat pasitaisė.
Ypač šnekus buvo Audrius iš Tverų. Vyras ką tik buvo nusipirkęs pakelį cigarečių, kai jį, einantį pro šalį, nutvėrė akcijos organizatoriai. Vyras sutiko sulaužyti tris cigaretes ir pažadėjo daugiau rūkalų nepirkti – sakė, jog sutrauks likusias septyniolika ir bus baigta.
Paklaustas, ar seniai peša dūmą, Audrius tylėjo keletą sekundžių. Galop suskaičiavo ir pasakė: 27-erius metus. Šen bei ten nelegaliai statybose uždarbiaujantis vyras prisiminė pernai nerūkęs mėnesį, bet paskui vėl pradėjo. „Sunku ištverti be cigaretės“, – dūsavo ir pažadėjo pagaliau susiimti. Išgirdęs klausimą apie sveikatą, tveriškis pirmiausia papasakojo, jog kaip tik buvo pas daktarą – šis iš akies ištraukė svetimkūnį... Dėl rūkymo vyras taip pat galvą linkčiojo – kad rūkymas kenkia, jis kuo puikiausiai žinąs.
Kol Visuomenės sveikatos biuro specialistai „gaudė“ rūkalius, šalia jų palapinės lygiai vidurdienį tokią pat akciją „Už gyvenimą be tabako“ pradėjo Plungės kultūros centro darbuotojai. Tiesa, jie plungiškiams siūlė kitokias atrakcijas – ragino prisidėti piešiant didžiulį plakatą ant grindinio, o už į šiukšlinę įmestą cigaretę vaišino obuoliais. Be to, aikštės medžiai tądien buvo papuošti pripūstais balionais – šitokiu būdu praeiviams buvo tikrinama plaučių sveikata.

« Atgal

Naujas Nr.

Apklausa

Reklama