Archyvas

Nuo:
Iki:

Reklama

„Cyruliukų vasara-2010“

Ne tik karšta vasara šildė vaikus ir paauglius iš neturtingų ir socialinės rizikos šeimų šiemet, bet ir nauji rėmėjai, kurie finansavo agentūros „Cyrulis" projektus.

Kaip ir kiekvienais metais, vaikų vasaros poilsiui 15 000 Švedijos kronų skyrė mūsų draugai švedai - organizacija „Draugas - draugui". Už šiuos pinigėlius visi 43 „cyruliukai" atostogavo savaitę Palangoje. Džiaugėsi vasaros saule, maudėsi jūroje, sportavo, keliavo. O baigiantis atostogoms Palangoje sužinojo gerą žinią, kad viešoji įstaiga „OSFL projektai" patvirtino jų parengtą projektą „Cyruliukų vasara-2010" ir skyrė jam įgyvendinti 15 928 Lt. Rugpjūčio mėnesį „cyruliukams" suorganizuota dar viena stovykla - Šventojoje. Ten vaikų ir paauglių laukė nauja edukacinė programa. Vaikai ne tik turiningai ilsėjosi, bet ir užsiiminėjo joga, kur dalyvavo ne agresijos programoje, tvarkė aplinką, organizavo žygius dviračiais ir pėsčiomis, stebėjo pajūrio augmeniją ir gyvūniją, pristatė poilsiautojams savo kūrybos darbelius ir rodė pačių paruoštą programą. Iš projekto lėšų vaikai buvo skaniai maitinami keturis kartus per dieną. „Cyruliukus" labai džiugino gyvenimas nameliuose, kur jie buvo įsikūrę po tris ir keturis. Draugus, su kuriais teko kartu gyventi, pasirinko patys. Per atostogas vaikai dar labiau susigyveno, susidraugavo, pagerėjo jų tarpusavio santykiai.
Įgyvendinant viešosios įstaigos „Humana People to People Baltic" finansuojamą projektą „Alkanas vaikas mokytis negalvoja", vaikai visą vasarą galėjo lankyti dienos centrą kiekvieną darbo dieną nuo ryto, nes buvo maitinami tris kartus per dieną. Viešoji įstaiga pusryčiams ir pavakariams skyrė 5 676 Lt lėšų, todėl vaikai visą dieną galėjo leisti laiką dienos centro aikštelėje ar stovyklauti prie Babrungo upės. Be to, vaikai ir paaugliai mokėsi gaminti maistą, gražiai ir tinkamai serviruoti stalus.
Draugų iš Švedijos ir šių dviejų viešųjų įstaigų dėka „cyruliukai" rugsėjo mėnesį į klases grįžo gerai pailsėję, gražiai įdegę saulėje ir kupini ryžto siekti tik gerų mokslo rezultatų.

« Atgal

Naujas Nr.

Apklausa

Reklama